MARMARAKÖK

Marmara Üniversitesi Kök Hücre Kulübü

2020 Aralık ayında faaliyetlerine başlayan ve 2021 Kasım ayında resmi olarak Prof. Dr. Tunç Akkoç danışmanlığında kurulan Marmara Üniversitesi Kök Hücre Kulübünün amacı öğrencilerin kök hücre ve laboratuvar teknikleriyle ilgili bilgilenmelerini sağlamak, akademik araştırma yöntemlerini öğrencilere kazandırmak ve bunların yanında güncel gelişmelerden haberdar olmalarını sağlamaktır.

MÜKÖK, öğrencilerin sadece temel bilim alanında değil, çeşitli klinik alanlarda ve hastalıklar üzerinden kök hücrenin rolünü araştırmalarını sağlamayı amaçlamaktadır.

Temeli pandemi döneminde atılmasına rağmen MÜKÖK, sosyal medya üzerinden kök hücreyle ilgili bilgilendirici etkinliklerin yanı sıra online platformlardan çeşitli eğitim seminerlerine de ev sahipliği yapmıştır. Instagram paylaşımları üzerinden faaliyetlerine başlayan kulübümüz kitaplar, film önerileri, bilim insanlarının başarı hikayeleri, çeşitli hastalıklarda kök hücre tedavileri ve çok daha fazlasını ele alan içeriğiyle öğrencilere motivasyon sağlamak için geniş bir alan sunmaktadır.

İlk adımlarını atmakta olan MÜKÖK’ü ve gelecek etkinliklerimizi sosyal medya hesabımızdan takip edebilirsiniz. Sizi aramızda görmekten mutluluk duyacağız!

Instagram: https://instagram.com/marmaramukok?utm_medium=copy_link

Mail adresi: marmaramukok@gmail.com